tv/TV doc) Ewa Puszczyńska, producentka, Polska Wielokrotnie nagradzana producentka filmowa, przez wiele lat związana z Opus Filmem, od kilku lat prowadzi własną firmę: Extreme Emotions. Produkowała między innymi takie filmy jak „Ida” (WFF 2013 Grand Prix) i „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego, „Kapitan” Roberta Schwentke, „Zabij to i wyjedź z tego miasta” Mariusza Wilczyńskiego, “Quo Vadis Aida” Jasmili Zbanić, „Głupcy” Tomasza Wasilewskiego, „Silent Twins” Agnieszki Smoczyńskiej. Jej najnowszym projektem jest „The Zone of Interest” Jonathana Glazera, w post-produkcji.
JURY KONKURSU FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH Noémi Veronika Szakonyi, reżyserka i producentka, Węgry Niezależna reżyserka i producentka filmowa. Studiowała stosunki międzynarodowe na Węgrzech i w Niemczech. Swoją edukację filmową rozpoczęła dzięki stypendium Pekińskiej Akademii Filmowej. Po powrocie z Chin zdała na studia magisterskie z reżyserii filmów dokumentalnych na Uniwersytet Sztuki Teatralnej i Filmowej w Budapeszcie, które ukończyła w 2015 roku. W latach 2017-2018 studiowała na NYU Tisch School w ramach programu Arts Filmmaking.
(BEZPŁATNY) Meksyk Polska gledaj na żywo online
[[telewizja]] Irlandia Północna U-19 Polska U-19 gledaj na
(PIŁKA NOŻNA>) Japonia Hiszpania gledaj 1 grudnia 2022 | Faiz
Paweł koprodukował „Maquinaria Panamericana” (Berlinale Forum 2016), „Słabsze Ogniwo” (Wenecja 2021, WFF 2021) w reżyserii Joaquina Del Paso oraz „An Act Of Love” film dokumentalny w reżyserii Tushara Prakasha, który jest obecnie w postprodukcji. Wyreżyserował „The Well Of Dreams”, film dokumentalny z Pakistanu, obecnie w fazie postprodukcji. Mieszka między Warszawą a Mexico City, gdzie od czterech lat kręci film dokumentalny “Clau y Estrella” oraz przygotowuje swój kolejny film fabularny. JURY KONKURSU 1-2 Ilze Burkovska-Jacobsen Reżyserka pochodzenia łotewskiego, mieszka i pracuje na Łotwie oraz w Norwegii. Zrealizowała 8 filmów dokumentalnych, a także animowane i dokumentalne programy telewizyjne.
Jej dokument „My Mother’s Farm” (2008) był pokazywany na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie, a także zdobył nagrodę dla najlepszego dokumentu na Łotwie i w Norwegii. Zrealizowany przez jej firmę producencką serial animowany dla dzieci „My Body Belongs to Me” (2018) otrzymał nagrodę Emmy w 2018 roku. Jej najnowszy film „Mans milakais karš” (WFF 2020) miał światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy, gdzie otrzymał jedną z głównych nagród. 2020 Mans milakais karš / My Favorite War (dok.
Jej film „Under Construction” miał swoją premierę na 37. Warszawskim Festiwalu Filmowym. Zdobył również nagrodę „Outstanding Achievement” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Los Angeles. W 2022 roku Azize ukończyła scenariusz do 5-odcinkowego serialu dokumentalnego, który został wyemitowany na jednej z tureckich platform streamingowych, a obecnie przygotowuje się do nakręcenia kolejnego filmu krótkometrażowego.
Obecnie prowadzi swoją firmę Match Frame Productions z siedzibą w Budapeszcie, koncentrując się na dokumentach i krótkich metrażach o tematyce społecznej. Jako reżyserka pracuje nad swoim pierwszym filmem dokumentalnym „Afterglow”. Noémi zakończyła niedawno pracę nad swoim pierwszym filmem fabularnym „Six Weeks”.
Jej krótkometrażowy film „Magic Whistle” (2019) został nominowany do nagrody dla najlepszego węgierskiego filmu krótkometrażowego roku. Obecnie produkuje cztery pełnometrażowe filmy dokumentalne oraz projekt VR. Noémi była stypendystką Sundance Documentary Film Program w latach 2015, 2019 i 2021. Azize Cansu Turan, reżyserka, Turcja W 2016 roku uzyskała tytuł magistra reżyserii filmowej i dramatycznej, pisząc pracę na temat filmu krótkometrażowego i roli reżysera w opowiadaniu historii. Karierę zawodową rozpoczęła jako montażystka w 2010 roku, a wkrótce potem zajęła się reżyserowaniem reklam. Obecnie jest kierownikiem działu filmów dramatycznych w lokalnym domu produkcyjnym w Stambule.
Rzecz o wędrówce dusz” (2015, reż. Krzysztof Kopczyński). Andrei Kutsila, reżyser, Białoruś Twórca ponad dziesięciu filmów dokumentalnych. W 2007 roku zdobył dyplom z dziennikarstwa na Białoruskim Uniwersytecie Państwowym, a dwa lata później ukończył studia na Białoruskiej Akademii Sztuk Pięknych. Realizuje się jako freelancer i współpracuje z telewizją. Laureat stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Gaude Polonia”. W 2018 roku zdobył nagrodę IDFA w kategorii Najlepszy Średniometrażowy Film Dokumentalny za „Sumę”. W 2019 roku został uhonorowany Srebrnym Lajkonikiem dla najlepszego filmu dokumentalnego w Konkursie Polskim na Krakowskim Festiwalu Filmowym.
Jest Prezydentem Polskiej Akademii Filmowej i wiceprezesem Europejskiego Klubu Producentów. Oprócz wielu nagród filmowych otrzymał Medal Powstania w Getcie Warszawskim za odwagę wyrażania własnych poglądów oraz Orła Jana Karskiego za sprzeciw wobec antysemityzmu. Od 1990 roku firma Apple Film wyprodukowała i koprodukowała ponad 40 filmów fabularnych, tyle samo pełnometrażowych filmów dokumentalnych i udanych seriali, prawie we wszystkich krajach europejskich, także w USA i Kanadzie, zdobywając ponad 300 międzynarodowych i krajowych nagród. Ilona Łepkowska, scenarzystka, producentka filmowa i telewizyjna, Polska Scenarzystka i producentka filmowa i telewizyjna. Ukończyła Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i Studium Scenariuszowe przy łódzkiej Szkole Filmowej. Debiutowała w roku 1983 scenariuszem do filmu telewizyjnego „Wakacje z Madonną”.
Jury - WARSZAWSKI FESTIWAL FILMOWY
Tanie zegarki automatyczne repliki zegarkow turcja Najtańsze
Jego film „When Flowers Are Not Silent” zdobył nagrodę dla najlepszego filmu dokumentalnego na WFF 2021. W roku 2021 opuścił Białoruś; obecnie mieszka i pracuje w Polsce. 2021 When Flowers Are Not Silent 2020 I Need the Handshakes 2019 Strip and War 2018 Summa 2017 King of the Hill 2015 Guests 2015 Where You Belong 2014 Love in Belarus 2012 Enough! To Freedom 2011 Fight For 2010 Kill the Day 2008 Focal Distance Tomasz Wolski, reżyser, Polska Reżyser, operator i montażysta kilkunastu filmów dokumentalnych („1970”, „Zwyczajny kraj”, „Lekarze”, “Pałac”, „Szczęściarze”) nagradzanych m. na Krakowskim Festiwalu Filmowym, Visions du Réel, Nowych Horyzontach, Docs Against Gravity, Los Angeles Film Festival, Camerimage, Los Angeles Film Festival, Palm Spring Film Festival oraz wielu innych.
Turcja transmisja online. Wiemy, gdzie oglądać mecz na żywo
Reżyser krótkich filmów fabularnych „Płot”, „Problem”oraz „Córka” – nagrodzonego na festiwalu Angers Premiers Plan (Grand Prix oraz nagroda publiczności) oraz na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Montażysta filmów m. „Dziennik z podróży” i „21xNowy York” Piotra Stasika, „Krzyżoki” Anny Gawlity, a także współmontażysta „Babi Yar. Contex” oraz „The Kiev Trial” Sergieja Łoźnicy. Członek Europejskiej Akademii Filmowej, Gildii Polskich Reżyserów Dokumentalnych oraz Polskiej Akademii Filmowej.
Od 2007 roku pracuje jako ekspertka dla Creative Europe / MEDIA, Czeskiego Funduszu Filmowego oraz dla Telewizji Czeskiej. Ognjen Sviličić, reżyser filmowy, Chorwacja Urodził się w 1971 roku w Splicie w Jugosławii, obecnie mieszka w Berlinie w Niemczech. Zrealizował sześć filmów pełnometrażowych. Jego film „Sorry For Kung Fu” (WFF 2004) miał premierę na 55 Berlinale w sekcji Forum i zdobył kilka międzynarodowych nagród. Był dystrybuowany w USA przez Netflix, w czasach gdy był on jeszcze platformą do wypożyczania filmów.
Województwo Lubelskie Partnerem meczu Polska - Turcja
Kwalifikacje do ME U20M: Turcja - Polska 0:3 - PZPS